TRENINGS OG KAMP INFO UKE 20

TRENINGS OG KAMP INFO UKE 20 

Mandag:

KAMP!!!

14/5 har TTIF sort bortekamp mot Tune

Lagledere er Knut, Terje, Tone og Mona

Avreise kl 1630 fra droppsonen på toppen av bakken ved stadioen.

Laget er: Amalie Marie, Kaja, Emma, Kaisa, Elise T, Henriette, Ingrid, Karoline, Mathea og Mia

TRENING!!!

De som ikke spiller kamp mandag, trener Kl 1645-1745 (avslutter treningen 15 min tidligere enn vanlig)

Tirsdag:

KAMP!!!

15/5 er det hjemmekamp for TTIF rød mot Skjeberg.

Lagledere er Nils, Pål og Anne.

Oppmøte kl 17 på Stadioen.

Laget: Helene L, Marie, Thea, Helene N, Karin Selma, Mathilde, Selma, Sonja, Victoria H og Elise K

Lørdag:

Trening som vanlig kl 10-1130 ute på stadioen.

OBS! Kjempe fint hvis de jentene som spiller borte mandag har mulighet til og lyst til å komme og heie på lagvenninnene sine som spiller kamp hjemme tirsdag. Kampen begynner da 1730.

Ønsker dere med dette en super uke, og håper dere alle får en fin 17 mai!

HIPP HIPP HURRA

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

TRENINGS OG KAMPINFO UKE 19

TRENINGS OG KAMP INFO UKE 19

Først av alt, tusen takk for super innsats fra alle som var med på Fredrikstenup i helgen, litt regn og kaldt vær stopper ikke fotballgleden hos våre flotte jenter

Treninger uke 19

Mandag: kl 1645 - 1800 Ute på stadioen

Lørdag: kl 10-1130 Ute på stadioen

Kamper uke 19

Onsdag 9 mai

Bortekamp mot Lervik

Avreise kl 1600 og kampstart kl 1730, vi møtes for felles avreise på snuplassen på toppen av bakken ned til stadioen.

Knut og Bente er med som lagledere, de jentene som skal være med her er:

Amalie Marie, Mathilde, Helene N, Victoria G, Victoria H, Elise K, Selma, Sonja, Thea og Karin Selma

Jeg har vært i kontakt med Lervik for å forsøke å få kampstart noe senere, men har ikke fått noe svar enda. Følg med på hjemmesiden, kansje vi er heldige og kan ha avreise noen senere, men foreløpig må vi gå utifra at vi reiser kl 16.

Torsdag 10 mai

Hjemmekamp mot Sarpsborg Rød

Vi møter kl 17, og kampen starter 1730.

Nils, Terje, Mona og Tone er lagledere. De jentene som er med her er:

Helene L, Kaja, Kaisa, Julie, Karoline, Mathea, Elise T, Marie, Emma, Mia og Henriette

Ved forfall er det fint om dere sender en sms til en av laglederne som står oppført for aktuelle kamp, kjekt å vite på forhånd om noen ikke dukker opp.

 

Håper alle får en flott uke, både på og utenfor fotballbanen

 

 

AddThis Social Bookmark Button

TRENING, KAMPER OG CUP UKE 18

TRENING: 

MANDAG KL 1645-1800 UTE PÅ STADIOEN, DET ER VANLIG TRENING, COERVER KOMMER TILBAKE TIL HØSTEN.

KAMPER:

ONSDAG ER DET BORTE KAMP MOT TROSSVIK, AVREISE KL 1615 FRA DROPPSONEN PÅ TOPPEN AV BAKKEN NED TIL STADIOEN. KNUT, PÅL OG MONA ER MED JENTENE PÅ DENNE KAMPEN.

JENTENE SOM SKAL VÆRE MED HER ER:

Amalie Marie, Marie, Kaisa, Helene N, Victoria G, Karin Selma, Mathilde,, Mia, Elise K og Henriette

TORSDAG ER DET HJEMMEKAMP , OPPMØTE KL 1700. NILS, TERJE OG TONE ER MED JENTENE PÅ DENNE KAMPEN.

JENTENE SOM SKAL VÆRE MED HER ER:

Helene L, Kaja, Emma, Karoline, Elise T, Victoria H, Ingrid, Mathea, Selma, Sonja, Thea og Julie

Vi oppfordrer de jentene som ikke spiller kamp torsdag til å komme å heie på lagvenninnene sine

FREDRIKSTENCUP PÅ STRUPE LØRDAG 5/5:

Kampoppsett:

KL 0920   KVIK  -   TTIF RØD

KL 0920   BORGEN SUPERGIRSL  -  TTIF SORT

KL 1000  TTIF RØD  -  BORGEN SUPERGIRLS

KL 1040  KVIK  -  TTIF SORT

KL 1220  ULL/KISA RØD  - TTIF SORT

KL 1240  BERG  -  TTIF RØD

Alle møter kl 0830 på Strupe, og vi deler inn lagene der.

Håper så mange som mulig kan være med!!

Ønsker dere alle en fin fin uke proppfull med fotball

AddThis Social Bookmark Button

FORELDREMØTE LØRDAG 28/4 - OPPSUMMERING

HER FØLGER EN LITEN OPPSUMMERING FRA FORELDREMØTET LØRDAG 28/4

Tilstede var foreldre til:Sonja, Mia, Elise T, Julie, Selma H, Emma, Elise K, Mathilde, Henriette, Ingrid, Thea, Kaisa og Helene L

Nils forteller om en flott gruppe på 22 jenter som er veldig flinke til å stille på trening, både vanlige treninger og coerver. Gruppa fungerer veldig godt sosialt, og viser stor omsorg for hverandre. Dette viste seg også når de var på overnattingstur til Ormtjern.

Laget fungerer også godt sammen når de spiller, de er flinke til å se hverandre, samarbeider og har ett godt lagspill. Framgangen jentene har hatt har blitt lagt merke til. Det har blitt bemerket at vi satser og trener mye. Nils vil presisere at det vi satser på er ett godt jente- og lagmiljø. Her er alle velkomne, uavhengig om du trener 1,2 eller 3 ggr pr uke. Vårt mål er å holde på så mange som mulig av de 22 jentene så lenge som mulig. Vi har hatt ett tilbud om 3 treninger pr uke, framover nå blir det 2 ggr + kamp. Om ikke man kommer på alle treningene er det ønskelig at man iallefall deltar på 1 trening i tillegg til kamp, men dette er i og for seg ingen problemstilling her hos oss, alle jentene er kjempe flinke til å møte opp, uansett vær

Treningene framover vil være som dette:

Mandager kl 1645-1800 på Stadioen ute. Pål og Terje vil ha hovedansvaret for disse treningene, og det vil bli lagt opp til mye spill.

Lørdager kl 1000-1130 på Stadioen ute. Nils vil ha hovedansvaret for lørdagene. Han vil fokusere mer på øvelser og delferdigheter, motorikk og kroppsbeherskelse, balanse og styrketrening. I tillegg vil treningene som fram til nå avsluttes med litt kos for jentene. Ny liste over hvem som skal bidra kommer fra Bente.

Andre Aktiviteter som kan være verdt å merke seg:

Coerver summer camp fredag 1/6 til søndag 3/6 og Tine fotballskole søndag 3/6 til tirsdag 5/6. Begge disse er på Tistedal Stadio, og vi har også dugnad på disse arrangementene.

Råtassen 17/6 på Ormtjern. Dette er ett terrengløp arrangert av TTIF fotball. Vi oppfordrer jentene til å delta her, det er ett artig, sosialt og uhøytidlig arrangement. Her er det også mulig for foreldre å delta

Siste trening før vi tar sommerferie blir lørdag 23/6. Før den tid håper vi å få til ett par sosiale tilstelninger rundt laget, så er det noen som har noen forslag, så er det bare å si ifra.

Seriespill:

Vi har i år som i fjor meldt på 2 lag til serie spill. Vi har valgt å ikke dele inn i to faste lag, men rullere. Dette er også med på å bidra til å opprettholde det gode miljøet vi har i spillegruppa, dessuten gir det oss en fleksibilitet til å tilrettelegge hvis noen ikke kan alle gangene.

Lagene for kommende uke blir satt opp fredag kveld, så jentene får denne beskjeden på lørdagstreningene. Så hvis dere vet at det er en dag det ikke passer for dere, så gi beskjed til Nils på mail innen fredag kl 18. Etter dette vil vi ikke foreta noen bytter internt på lagene, da må man melde forfall og man mister en kamp.

I år er vil meldt på i -03 serien, noe som gir oss en liten utfordring når det gjelder -02 jentene vi har. I følge regelverket har vi ikke mulighet til å ha med mer enn 2 overårige jenter pr kamp. Vi har 5 -02 jenter, så hvis vi ikke får disp fra kretsen, må en av jentene stå over. Dvs at hver femte uke vil de ikke få være med på kamp. Vi håper selvfølgelig at vi får disp, men vet ikke dette enda. Så hvis dere allerede nå vet at det er en uke dere ikke kan være med uansett, så gi beskjed om det, da kan vi tilrettelegge slik at jentene ikke mister flere kamper enn de må.

Når det gjelder tidspunkter for kampene vi skal spille vil alle kamper starte kl 1730. Dvs at til hjemmekamper møter vi alltid kl 1700. Avreise til bortekampene vil variere noe, avhengig av hvor langt vi skal, men vi håper tidligste avreise vil være kl 1615. Vi vet at dette kan by på noen utfordringer for flere. Skulle dere ikke rekke dette, så snakk med oss, så skal vi forsøke å legge til rette for at vi får med oss alle jentene allikvel.

Foreldreengasjement:

Kjempe fint at foreldre er deltakende både praktisk rundt trening og kamper.

På trening skal jentene lære, prøve og få instruks fra trenerne. Dette gjelder også i kamp, da er det viktig at foreldre ikke gir andre beskjeder.

Når det er kamper i Tistedal har klubben bestemt at foreldre skal stå på utsiden av gjerdet, på tribunen eller oppover vollen. Man skal ikke lenger stå på kunstgresset.

Praktisk informasjon:

Når det gjelder dugnader, er det Torfinn Bønøgård som skal ha beskjed ved evt bytter. Se egne lister som har blitt delt ut. Viktig at vi møter på disse dugnadene.

De som ikke har betalt for kaffekoppen de har kjøpt, kan gjøre dette til Mona så snart som mulig.

G-sport kort fåes utdelt etter innbetalt medlemsavgift. Viktig at denne blir betalt før seriespillet starter, det har med forsikringer å gjøre. Kortet gir oss rabatter på Super G Svinesundsparken.

Det blir laget ny liste på hvem som skal ha med en liten matbit til jentene på lørdagstreningene.

 

Skulle noe være uklart eller det er noe annet dere lurer på, så ta kontakt med oss!

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Treningstider uke 16 og 17

Hei!

Det er nå endring i treningstidene, det blir ekstra coervertrening på oss disse to ukene, da vi har noen ganger "tilgode".

Mandager: Coerver kl 17-18 på Stadioen

Onsdager: Coerver kl 17-18 på Stadioen

Lørdager: Kl 10-11 Ute på stadioen

Vel møtt alle sammen!!

Eller må vi takke for super innsats med loddsalget

 

AddThis Social Bookmark Button

Siste info ang overnattingstur

Det ønskes at jentene hentes på Ormtjern kl 1030 lørdag 14/4 

AddThis Social Bookmark Button

Overnatting Ormtjern fredag 13/4

Hei!


Ny beskjed fra "sosialdamene" ang overnattingen på Ormtjern fredag 13/4.

Pga at det er meldt ruskevær ut hele uken, avlyser vi grilling og uteaktiviteter på ormtjern før overnattingen.

Vi satser heller på en hyggelig sammenkomst for hele familien utover i sesongen når været tillater det.

Denne gangen blir det da altså kun for fotballjentene. Oppmøte på Ormtjern kl 1830. Ha med 50 kr til pizza, og det pålegget som du blir tildelt å ha med til frokosten lørdag(lapp blir delt ut på trening torsdag), litt godis (20 kr), 1/2 ltr brus og det som ellers trengs for overnatting.

Er det noen som har noe spill de ønsker å ta med, er det kjempe bra:) 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

INFO Uke 15

Hei!

Håper dere alle har hatt en fin påske

Før påske ga vi beskjed om at jentene denne uken skulle ha coerver trening på onsdag, det stemmer ikke, så her følger info for denne uken.

Torsdag: 18-1915 inne på Risum U-skole, husk å ta med loddbøkene!!!

Fredag: Overnatting på Ormtjern, husk påmelding til Trine Lise. Håper de allerfleste kan. Se mer info i forrige innlegg.

Vel møtt!

 

AddThis Social Bookmark Button

DIVERSE INFO!!!

Hei alle sammen!

Her følger en liten oppsummering fra foreldremøtet vi hadde lørdag 31 mars.

Tilstede var foreldre til:

Julie,Sonja, Thea, Mia, Helene L, Mathilde, Victoria G, Elise K, Karin Selma, Ingrid, Elise H, Kaisa, Henriette og Emma

1. DUGNADER

Vi har fått tildelt 3 arrangementer vi må hjelpe til på i år, disse er

Tine Fotballskole 3-5 juni

Grenserittet 4-5 august

Femsjøcup`n 26 august

Tone har laget en liste hvor dugnadene er fordelt, 2 til hver spiller. Disse listene vil bli lagt ut her, samt at dere får de i papirform. Vi leste opp listene på foreldremøtet. Det har tidligere i år blitt delt ut telefonliste for hele laget, og vi oppfordrer dere derfor til å bytte dere i mellom hvis det ikke skulle passe da dere har blitt satt opp. Evt bytter må meldes til Torfinn Bønegård. 

 

2.OVERNATTINGSTUR ORMTJERNHYTTA 13-14 APRIL

Trine Lise og Bente har tatt initiativ til en overnattingstur for jentene, kjempe bra:)

Det blir lagt opp til sosialt for alle spillerne med familier fredag 13 april, hvor jentene deretter overnatter til dagen etter.

Vi møtes kl 17. Her legges det opp til aktiviteter og grilling. Hver familie tar selv med det de måtte ønske spise. Vi håper værgudene er med oss så vi kan tilbringe ettermiddagen/kvelden ute, vi satser på å avslutte det sosiale med foreldre/søsken ca kl 20.

Selma H, Karoline og Mia er satt opp til å lage kaker til denne kvelden.

De som har sagt seg villig til å overnatte med jentene er: Foreldre til Mathilde, Amalie Marie, Helene L og Victoria G.

Mammaer til Henriette, Karin Selma og Mia vasker hytta mens jentene har en "alternativ" treningsøkt på Ormtjern lørdag morgen.

For overnatting er det nødvendig å ha med sovepose og liggeunderlag.

Vi ble også enige om at godteri for ca 20 kr og en 1/2 ltr brus holder.

Vi ble enige om at alle skulle ta med en ting hver seg til frokost dagen etter, dette vil det bli delt ut liste på onsdag 11/4.

Fint hvis de som skal være med sender en sms til Trine Lise (mamma til Helene L)innen tirsdag 10/4.

3. TRENINGSTIDER UKE 13

Onsdag 11/4 Coerver 17-18 På stadioen

Torsdag 12/4 18-1915 Inne i Risumhallen (U.skolen)

4. LODDBOK

Loddbøkene skal leveres inn 12/4, husk at all inntekten herifra går direkte til laget, så her er det bare å selge!!!!!

 

God påske alle sammen:)

AddThis Social Bookmark Button

Ekstra informasjon